Menu

Szybka gotówka z dostawą do ręki lub na konto

Luty 19, 2018 - blogfiansowy
Szybka gotówka z dostawą do ręki lub na konto

Tak się stało że jestem doradcą pożyczkowym i zauważyłem podczas rozmów z moimi klientami że z chęci otrzymania gotówki do ręki, klienci niezbyt często poświęcają chwile czasu by przeczytać całą umowę pożyczkową. Trochę mnie to niepokoi, bo jestem rozliczany z rzetelności i wolałbym by wszystko było jasne. Nie chciałbym by ktokolwiek z osób obsługiwanych przeze mnie poczuł się nie doinformowany. Dlatego przedkładając dokumentacje do podpisania zachęcam do przejrzenia oraz zapoznaia się  z wszystkimi punktami.

Teraz również zachęcam do przyjrzenia się ofercie dostępnej dzięki internetowi, bo udało mi się zgromadzić wszystkie szybkie pożyczki w jednym miejscu. Dzięki czemu możesz na spokojnie w zaciszu własnego domu lub autobusu przeczytać wszystkie ważne zasady towarzyszące umowie pożyczki. To właśnie jeszcze na etapie wyboru właściwej oferty pożyczkowej, a najpóźniej decyzji o wyborze wniosku o pomoc finansową u konkretnego pożyczkodawcy podejmujesz decyzje i ustalasz poziom swojego bezpieczeństwa.

Bardzo ważnym możliwością umowy pożyczki jest  możliwość odstąpienia od niej w terminie 24h, kilku dni lub dwóch tygodni od jej podpisania. Właściwie każda oferta pożyczkowa daje takie możliwości działająca zgodnie z prawem powinna mieć go w treści umowy. Pozwala na odstąpienie od umowy  ustawodawca, oraz możliwość zwrotu jej kwoty w terminie akceptowalnym dla odstąpienia, bez konieczności uiszczania jakichkolwiek kosztów związanych z jej obłsugą.

W praktyce, powoduje to drogę skorzystania przez krótszy czas z darmowych środków finansowych, co dla wielu klientów jest jakimś rozwiązaniem.

Nie bez znaczenia są również warunki wcześniejszej spłaty opisane w umowie pożyczki. Warto poszukiwać najkorzystniejszych zapisów ich dotyczących. Na przykład takich mówiących o umorzeniu części odsetek czy prowizji przy okazji wcześniejszej spłaty pożyczki. Są one bardzo istotne, ponieważ mogą o kilka procent obniżyć całkowity koszt pożyczki w przypadku jej spłaty przed terminem.

 

Umowy pożyczki pozabankowej zawierają również zapisy traktujące o warunkach i możliwościach przedłużenia okresu jej spłaty. Ich treść może być szczególnie ważna dla osób o niestabilnej sytuacji finansowej, które nie są pewne, czy będą mogły spłacić pożyczkę w terminie. Dowiedzą się z niej, czy i w jaki sposób mogą przełożyć termin spłaty oraz ile będzie to kosztowało. Osoby, które spodziewają się wystąpienia problemów ze spłatą, powinny również szczególnie intensywnie przeanalizować sposoby windykacji należności oraz koszta z nich wynikające. Przypomnienia o niespłaconej w terminie pożyczce, zarówno w formie listu zwykłego i poleconego, jak i wiadomości e-maili i sms zawsze są płatne i podwyższają całkowity koszt pożyczki.

W umowie pożyczki niezwykle ważne są również wszelkie zapisy mówiące o jej całkowitym koszcie.

W treści umowy pożyczki powinna znaleźć się informacja o całkowitej rzeczywistej rocznej stopie zwanej RRSO jej oprocentowania, uwzględniającej wszystkie odsetki, prowizje i koszta. Uwaga! Umowy pożyczek pozabankowych i chwilówek zawierają również zapisy o dodatkowych opłatach, pobieranych w różnych sytuacjach z różnych względów np za obsługę pożyczki w domu klienta.

Należy się nim szczególnie przyjrzeć i zastanowić się nad ich zasadnością jeszcze przed akceptacją warunków umownych.

Każdą umowę pożyczki należy bezwzględnie przeczytać i przeanalizować. Jednak dla mnie ważne jest by każdą umowę poprzedzić rozmową podczas której wyjaśniam możliwie wszystkie zagadnienia, które wymagają dopowiedzenia. Dlatego staram się wyjaśniać wszystko by było wiadomo jak wybrać bezpieczny kredyt

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *